Лікарка говорить, що 30% ПЛР-тестів показують неправильні результати.
Кров на антитіла до COVID-19 потрібно здавати не раніше 7 дня від початку симпомів (Іg M) та не раніше 14 дня на IgG. Це допоможе чітко виявити антитіла в організмі людини.
Про це розповідає працівниця однієї з державних лабораторій України Тетяна Прийма, взявши за основу власний досвід роботи.
За її словами, Ig A з'являється на 5 день, однак і дуже швидко зникає, тому його дуже важко зловити, і в більшості лабораторій такий аналіз не проводиться.
"ПЛР(+), Ig M(-), Ig G(-) :
1) наразі ви в ранній стадії хвороби, до тижня від появи симптомів;
2) або вже активна фаза пройшла, Ig M знизився, але Ig G ще не встиг виробитися до такого рівня щоб писати позитивний(десь 2-3 тиждень після появи перших симптомів);
3) або ви хворі і попали в той 1% людей, в яких не виробились антитіла.
ПЛР(+), Ig M(+), Ig G(-) - на даний момент ви хворі, в активній фазі, від 7 до 21 дня від початку симптомів, ви ще є розповсюджувачем вірусу.
ПЛР(+), Ig M(-), IgG(+) - вже 3 тиждень хвороби, вже не заразні для оточуючих.
ПЛР(-), Ig M(+), Ig G(-) -активна фаза захворювання(7-21день), ви є заразні для оточених. Як виключення, пацієнти з імунносупресією.
ПЛР(-), Ig M(+), Ig G(+)- хворієте більше 3 тижнів, але вже не заразні для оточуючих. Деколи Ig M може триматися до 2 місяців.
ПЛР(-), Ig M(-), Ig G(+) - ви перехворіли на COVID-19.
ПЛР(-), Ig M(-), IgG(-) - ви не хворі і не хворіли коронавірусом.
Щоб розшифрувати аналіз крові на антитіла, треба знати такі значення:
все що більше (>) 1,1 - буде позитивний результат ;
0,9-1,1 результат невизначений, або "сіра зона"-це означає, що кількість антитіл ще недостатньо наросла, або ще не впала до того рівня, щоб написати позитивний чи негативний результат; рекомендується перездати за 5-7днів;
результат менше (<) 0,9 - негативний", - розтлумачує результати ПЛР-тестів Тетяна Прийма.
За її словами, дуже часто ІФА тест на Ig M до коронавірусної хвороби показує позитивний результат у хворих з імуносупресією (онкологія), тому таких пацієнтів потрібно тестувати тільки методом ПЛР.
Жінка також додає, що з власної практики знає, що пацієнти зі схильністю до алергічних реакцій також можуть давати позитивні Ig M при відсутності хвороби.
Серед причин хибнонегативних ПЛР медик називає: неправильний забір матеріалу, невідповідне середовище для транспортування зразків, запізно взятий мазок (вірус опустився вже нижче носоглотки і зіву, 30% ПЛР-тестів завідомо хибнонегативні, так вказано на упаковці.
Джерело: https://coronavirus.tsn.ua