КВУ повідомляє про окремі випадки адмінресурсу на виборах

Спостерігачі КВУ повідомляють про окремі випадки використання адміністративного ресурсу на виборах у низці регіонів України. За оцінкою організації факти та масштаби використання технології адмінресурсу не є значними і є співставними із використанням цієї технології на парламентських виборах 2014 р.

Однією із форм адміністративного ресурсу є публічна підтримка кандидатів особами, які працюють в органах місцевого самоврядування чи органах державної влади. Також це проявляється у проведенні спільних заходів, які проводяться кандидатами в народні депутати спільно із місцевими чиновниками. Так, у Київській області кандидат в народні депутати Ольга Василевська-Смаглюк («Слуга Народу») супроводжує голову Київської ОДА під час його робочих візитів по районах області. Зокрема, під час введення в експлуатацію нової захисної Арки на Чорнобильській АЕС 10 липня 2019 року, а також 13 липня – під час освітнього заходу в міському парку міста Буча.

В Одеській області має місце публічна підтримка кандидата в ОВО №133 Д. Танцюри (член політичної партії «Довіряй Ділам») з боку Одеського міського голови Г. Труханова. На Харківщині в ОВО №174 кандидат О. Ткаченко (самовисування) активно співпрацює в агітаційній кампанії разом із головою Новобаварської РДА та при публічній підтримці міського голови Харкова Г. Кернеса. В ОВО №178 агітаційні заходи кандидата А. Русецького (самовисування) відбуваються за активної підтримки і публічного висвітлення зі сторони міських голів Балаклії, Барвінкового та селищного голови Близнюків. За даними місцевих ЗМІ ці особи є бізнес-партнерами.

На Херсонщині в ОВО №184 11 липня у виданні «Online Нова Каховка» було опубліковано інтерв’ю секретаря Новокаховської міської ради під назвою: «Олександр Лук’яненко: Ігор Колихаєв буде достойним народним депутатом». І. Колихаєв є кандидатом в народні депутати України (самовисуванець).

До КВУ надійшла інформація, що на Луганщині в Сєвєродонецьку для зустрічі виборців із Є. Мураєвим залучалися працівники установ освіти, яким пропонувалася грошова винагорода у розмірі 300 грн.

Традиційною проблемою є використання інформаційних ресурсів органів місцевого самоврядування і державної влади для проведення прихованої агітації. Так, на веб-сайті Ярмолинецької РДА Хмельницької області було розміщено матеріал із написом «Ярмолинцям-619» та зображенням, на якому розміщено символіку політичної партії «За конкретні справи» О. Гереги. О. Герега є кандидатом в народні депутати в ОВО №192, що включає Городоцький, Дунаєвецький, Чемеровецький, Ярмолинецький райони.