КВУ розробив просвітницькі матеріали на тему децентралізації і перших виборів в ОТГ

Комітет виборців України розробив просвітницькі матеріали на тему реформи децентралізації та перших виборів в об’єднаних громадах. Зокрема, було підготовлено інформаційно-просвітницькі вебінари, тематичні статті для поширення в регіональних ЗМІ, інформаційні буклети та постери, а також підготовлено радіоінтерв’ю на відповідну тематику.

Матеріали розроблено ВГО «Комітет виборців України» і підготовлено в рамках проекту «Інформаційно-просвітницька кампанія щодо перших місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах», що реалізується за фінансової підтримки Ради Європи. Висловлені тут думки жодною мірою не відображають офіційну позицію Ради Європи.

Усі матеріали можна переглянути за посиланням: http://electioninfo.org.ua/page/persh-vibori-v-gromadah

Інформаційно-просвітницькі онлайн вебінари охоплюють такі теми як:

  • загальний огляд реформи децентралізації в Україні та відповідних новацій, які запроваджуються щодо повноважень та функцій місцевих органів влади;
  • перші результати процесів децентралізації в Україні;
  • статус та функції органів місцевого самоврядування, які мають бути обрані під час перших місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах;
  • огляд та інформування виборців про виборчий процес та процес голосування, а також графік виборчого процесу для перших місцевих виборів, що відбудуться у новостворених об’єднаних територіальних громадах.  

У тематичних статтях для регіональних ЗМІ розкрито питання статусу та повноважень депутатів ради об’єднаної громади, голови ОТГ, старост, а також порядку організації та проведення перших виборів у об’єднаних громадах. Серед іншого у статтях висвітлено законодавчі нововведення у питанні обрання та досткрового припинення повноважень старост.

У інформаційних буклетах (4000 примірників) та постерах (1000 примірників) висвітлено питання щодо порядку голосування на перших виборах, особливостей виборчої системи, вимог до кандидатів та порядку їх висування, а також права голосу для громадян на перших виборах. Інформаційно-просвітницькі матеріали передані представникам місцевої влади для їх подальшого використання у відповідних територіальних громадах під час інформаційно-просвітницької кампанії серед членів відповідних громад, а також поширені серед місцевих лідерів та громадських активістів.

Аудіозапис радіоінтерв’ю з експертом щодо перших місцевих виборів розкриває питання особливостей голосування та етапів виборчого процесу в ОТГ, повноважень нових органів влади та перебігу реформи децентралізації в України. Аудіозапис підлягає поширенню серед 48 місцевих радіостанцій в регіонах України.

Також КВУ в рамках проекту «Просвітницька кампанія для виборців під час проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах», що реалізується за підтримки підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні проводить просвітницькі заходи на децентралізаційну тематику. Мета проекту: сприяння узгодженості та довіри до процесу перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах.

Із розкладом заходів можна ознайомитися за посиланням:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GMb6KOomm88DAI3XGeBvpXeDQuhn_tEp9p6huSOBv4g/edit?usp=sharing

Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.