Літо-2023 стало рекордним за кількістю голосувань та пленарних засідань цього року, - КВУ

Комітет виборців України проаналізував показники роботи Верховної Ради влітку 2023 року. Літо-2023 стало рекордним за кількістю голосувань та проведених пленарних засідань цього року. 

За три літні місяці народні депутати провели втричі більше голосувань, ніж весною та взимку. За період із 1 червня по 22 серпня народні депутати голосували 669 разів. Для порівняння: весною відбулося 426 голосувань, взимку 496. 

Також зросла кількість пленарних засідань. Всього влітку було проведено 14 пленарних засідань. Це більше, ніж весною (8 засідань) та взимку (10 засідань). У липні було проведено більше засідань, ніж в будь-який інший місяць року. 

Активність проявилася також в питанні реєстрації законопроектів. Впродовж літа було подано 465 проектів, весною - 416, взимку - 372. 

Традиційно літній період вважається найменш активним в депутатській роботі. Кількість голосувань ВР падає, натомість, зростає кількість відпусток. Однак парламентське літо-2023 в цьому відношенні було аномально спекотним. Як свідчення цьому найвища кількість пленарних засідань і проведених голосувань. Літо-2023 пройшло без депутатських відпусток, що позитивно позначилося на роботі парламенту”, – зазначив голова КВУ Олексій Кошель. 

Всього, починаючи з 1 червня народні депутати ухвалили понад 160 законодавчих актів.