Що таке "суп з летючої миші" та чи спричинив він новий коронавірус?

Багато людей хочуть знати, звідки взявся вірус, однак в Інтернеті циркулює кілька міфів. Однією з популярних чуток є те, що новий коронавірус походить від людей, які їдять "суп з кажанів" у Китаї.

Це неправда. Вживання супу з кажанів не спричинило пандемію COVID-19. Точне джерело вірусу досі невідоме.

ЧИ ВИНИК НОВИЙ КОРОНАВІРУС РАЗОМ З СУПОМ ІЗ КАЖАНІВ?

З давніх часів люди у всьому світі їли кажанів. Кажани також використовувались у традиційній медицині.

Вживання м’яса кажанів найбільш поширене в деяких районах Азії та Тихоокеанських островів. Наприклад, на півдні Китаю м’ясо кажанів подають у ресторанах. У Республіці Палау і на Маріанських островах суп з кажанів вважається делікатесом.

Залежно від страви, суп з кажаном може містити такі інгредієнти, як кокосове молоко, овочі та спеції. Часто використовується весь кажан.

Але в останні десятиліття кажани стали джерелом хвороб, які можуть поширитися на людину. Це пов'язано з кількома факторами, такими як:

посилена урбанізація, змушуюча кажанів взаємодіяти з худобою чи людьми

збільшення споживання кажанів та інших екзотичних тварин

посилена торгівля кажанами на ринках, де вони можуть бути у клітинах поблизу інших диких тварин

Ці обставини змінили їх взаємодію з людьми, а також змінили їх віруси.

У свою чергу, багато людей вважають, що новий коронавірус походить від м'яса кажанів або супу кажанів. Але це чутки. Немає доказів того, що новий коронавірус походив від споживання супу з кажанів.

ЗВІДКИ ПІШЛИ ЧУТКИ ПРО СУП З КАЖАНІВ?

Коли в кінці 2019 року вперше було виявлено COVID-19, відео, як жінка їла суп з кажанів, стало вірусним. Це породило чутки про те, що споживання супу з кажанів у Китаї спричинило спалах захворювання. Але за словами ВВС, це неправда.

Відео не знімали ні в Ухані, ні тим більше в Китаї. Це було зроблено в Республіці Палау, країні на заході Тихого океану. Жінка на відео була Менгюн Ван, ведуча туристичного шоу. Вона зняла відео, щоб представити їжу місцевих жителів.

Крім того, кліп був знятий у 2016 році. Це було задовго до того, як були діагностовані перші випадки захворювання на COVID-19.

ЗВІДКИ ВЗЯВСЯ НОВИЙ КОРОНАВІРУС?

Коронавіруси - це велике сімейство вірусів. Вони можуть вражати багатьох різних ссавців, включаючи:

кажанів

котів

верблюдів

велику рогату худобу

Деякі типи коронавірусів вражають і людей. Але більшість з цих вірусів викликають легкі захворювання верхніх дихальних шляхів.

Рідко випадки, коли коронавіруси тварин поширюються на людей. Однак це сталося з новим коронавірусом, який викликає COVID-19.

Було підтверджено, що спалах захворювання відбувся на оптовому ринку м'яса в Ухані. Вірус був знайдений в районі, де утримували живих тварин, згідно зі статтею 2020 року з журналу Microbiology Australia.

Це не означає, що вірус розпочався на ринку. Це лише означає, що ринок зіграв роль у розповсюдженні вірусу. Фактично, дослідження 2020 року "Lancet", показало, що 14 з перших 41 людини з підтвердженою наявністю COVID-19, не відвідували ринок. Це свідчить про наявність інших джерел.

Згідно з дослідженням, яким поділилися Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC), можливо, що кажани з новим коронавірусом були представлені на ринку. Це могло дозволити рекомбінацію або віруси, які обмінюються генетичним матеріалом, щоб створити новий вірус.

Отже, кажани, можливо, зіграли свою роль у спалаху COVID-19. Але, швидше за все, це було не через вживання супу з кажаном. Станом на грудень 2020 року точне джерело нового коронавірусу не підтверджено. WHOTrusted Source розробляє план відстеження джерела.

ЯКІ ХВОРОБИ ПОШИРЮЮТЬ КАЖАНИ??

На додаток до COVID-19, кажани можуть поширювати й інші захворювання, які заражають людей.

Серед них:

Сказ

Важкий гострий респіраторний синдром (ГРВІ)

Близькосхідний респіраторний синдром (MERS)

Ебола

Гістоплазмоз

Хвороба Ніпа

Хендра хвороби

ВИСНОВОК

Чутки про суп з кажанів та COVID-19 хибні. Міф розпочався, коли відео, як жінка їла суп з кажанів, стало вірусним. Однак відео було зроблено в 2016 році і знято в Палау, країні в Тихому океані.

Можливо, кажани зіграли свою роль у пандемії COVID-19, але суп з кажанів не був безпосередньою причиною. Дослідники досі шукають точне джерело.

За матеріалами: www.healthline.com

 

  • Мітки: