Польські вчені перевірили, скільки людей безсимптомно перехворіли на COVID-19

рупа дослідників з Інституту біоорганічної хімії Польської академії наук зараз працює над відповіддю на це питання. Познанський дослідницький центр оголосив про завершення першого етапу проекту. Проект спрямований, серед іншого, на знаходження молекулярної основи безсимптомної та важкої хвороби COVID-19. В рамках дослідження протягом 10 тижнів вчені протестували понад 1,5 тисячі. добровольців з Польщі . Як повідомляється, антитіла проти вірусу COVID-19, що свідчать про минулу інфекцію, спостерігалось у 25 людей, тобто у 1,67 відсотка дослідженого населення.

«Найвищий відсоток людей із позитивними результатами серологічних досліджень спостерігався серед людей, які не виконували санітарно-епідеміологічних рекомендацій, тобто не працювали віддатено, недотримувались носіння маски та не дотримувались дезінфекції рук, а також серед людей, які в рамках своїх професійних обов’язків мають постійний контакт з іншими людьми, такі як продавці, медичний персонал, посадові особи”, – повідомляє IPC PAS.

На основі результатів серологічних досліджень та аналізу епідеміологічних обстежень вчені відзначили, що більшість випадків зараження COVID-19, були безсимптомними. На наступних етапах дослідження вчені на чолі з доктром Павлом Зморою, зосередиться на аналізі зібраних зразків з використанням методів молекулярної біології з метою виявлення причин різного перебігу інфекції COVID-19 та розробки тесту на схильність до важкого перебігу хвороби COVID-19. Дослідження проводиться за грантом Національного наукового центру – Швидкий доступ до наукових фондів COVID-19. IPC PAS – головний дослідницький центр, який протягом багатьох років спеціалізується на дослідженнях РНК, включаючи дослідження вірусів, що містять РНК як їх генетичний матеріал. До таких вірусів також належить коронавірус SARS-CoV-2, який викликає хворобу COVID-19. Після перших заражень цим вірусом у Польщі вчені з Інституту розпочали роботу над тестами для виявлення присутності COVID-19 в організмі людини.

  • Мітки: