У 2020 році на тлі пандемії в усьому світі заарештовано рекордну кількість журналістів

Станом на 1 грудня у в'язниці перебувало не менше 274 журналіста - більше, ніж минулого року: 34 були заарештовані за "неправдиві новини"

У 2020 році в тюремному ув'язненні опинилася рекордна за весь час кількість журналістів, з урахуванням спроб урядів різних країн обмежити висвітлення пандемії коронавірусу, або ж масових протестів. Про це у вівторок заявив Комітет із захисту журналістів (CPJ), йдеться у доповіді, представленій Reuters.

"Це шокує і жахливо, що ми бачимо рекордну кількість журналістів, ув'язнених у розпал глобальної пандемії", - сказав виконавчий директор CPJ Джоел Саймон.

Станом на 1 грудня у в'язниці перебувало щонайменше 274 журналіста, тоді як минулого року таких було 250 осіб.

За даними CPJ, причиною багатьох арештів представників ЗМІ стали протести і політична напруженість. Більшість з випадків тюремного ув'язнення журналістів припадає на Китай, Туреччину, Єгипет і Саудівську Аравію.

На тлі пандемії COVID-19 авторитарні лідери намагалися встановити контроль над способом висвітлення новин, заарештовуючи журналістів.

Щонайменше два журналісти померли від хвороби в ув'язненні.

У 2020 році 34 журналісти у світі були ув'язнені за "неправдиві новини" порівняно з 31 журналістом минулого року.

За даними CPJ, хоча станом на 1 грудня в США не було у тюрмах журналістів, 110 осіб були заарештовані або звинувачені цього року. Багато з них висвітлювали демонстрації проти насильства з боку поліції.

Країни, в яких зафіксовано значне зростання кількості ув'язнених журналістів, включають Білорусь, де переобрання президента викликало масові протести, і Ефіопію, де політичні заворушення призвели до збройного конфлікту.

Звіт показав, що дві третини журналістів у в'язницях були звинувачені в антидержавних злочинах, таких як тероризм або членство в заборонених групах, в той час як майже в 20% випадків причина звинувачень зазначена не була.

  • Мітки: