У Львові обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори в Україні


26 червня 2015 року у м. Львів відбулося громадське обговорення питань удосконалення виборчого законодавства в Україні. 

Організатором заходу виступила Львівська обласна громадська організація «Комітет виборців України» і Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

В обговоренні взяли участь експерти Львівської області, які представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

Як повідомив Роман Кошовий, експерт з виборчого законодавства Системи онлайн навчання членів виборчих комісій, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Соломія Саврук, Голова Правління ЛОГО «Комітет виборців України», проаналізувала основні аспекти проекту Закону № 2831-3, який був прийнятий Верховною Радою України в першому читанні 18 червня 2015 р. Зокрема, Соломія Саврук зазначила, що ключовою перевагою документу є пропонована двотурова система виборів міських голів у великих містах,  проте законопроект містить і чимало недоліків, найважливішим з яких є надання пріоритету партіям, особливо великим партіям, стосовно виборця, від етапу висунення кандидатів і до встановлення результатів голосування.

Андрій Дуткевич, експерт з виборчого законодавства Системи онлайн навчання членів виборчих комісій, зазначив, що попри певні позитивні моменти в цілому законопроект в значній мірі викривлює результати волевиявлення виборців. Порушує принцип рівності всіх учасників виборчого процесу. Потребує до другого читання величезної кількості правок, які можуть суттєво змінити не тільки процедурні моменти, але і в кінцевому результаті засадничі принципи вибраної виборчої системи. Це, в свою чергу, є недопустимо при внесенні правок до другого читання.

За результатами громадського обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні учасники визначили, що законопроект повинен бути або суттєво доопрацьований, що є край проблематично або відхилений.

Прес-служба КВУ