У соціальних мережах поширюють фейк, що вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок

Ці твердження приписують колишньому співробітникові компанії Pfizer, який не працює в ній уже 9 років.

У соціальних мережах Facebook, Instagram та Twitter поширюють фейк, що вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок. При цьому творці фейку посилаються на колишнього працівника компанії Майкла Йєдона, який не працює у Pfizer з 2011 року, відмічають фактчекери з AFP.

У фейковій публікації йдеться про те, що вакцина, яку почали використовувати для вакцинації британців 8 грудня, навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формування плаценти. Це своєю чергою призведе до безпліддя у жінок. Лише у Facebook цей допис поширили майже 1500 разів.

Ці слова приписують колишньому досліднику Pfizer Майклу Йєдону, який займався алергічними та дихальними хворобами. Як видно з профілю Йєдона в LinkdIn, він уже 9 років не працює в компанії.

«Ці слова не відповідають дійсності. Насправді у вакцині Pfizer немає жодних білків від самого вірусу. Натомість є молекула РНК, яка навчає організм боротися з хворобою», - стверджує доцентка кафедри мікробіології Йоркського університету Дасантіла Големі-Котра.

Професорка Лейпцизького університету Аннет Бек-Сіккінгер стверджує, що якби твердження про синцитин відповідало б істині, то кожна жінка, яка перенесла COVID-19, була б безплідною.

Генеральний директор Pfizer Альберт Бурла відмітив, що вакцина пройшла кілька додаткових випробувань, однак компанія не помітила зв’язку між жіночим безпліддям та вакциною.

Разом з тим, у компанії відмічають, що не проводили досліджень, як вакцина впливає на вагітних жінок. Тому і Pfizer, і уряд Великої Британії радять вагітним жінкам утриматись від щеплення до народження дитини.

Допис також стверджує, що вакцина містить поліетиленгліколь, інгредієнт, який спричиняє несприятливі наслідки, включаючи смерть.

Доцентка Дасаліна Големі-Котра не заперечує наявність поліетиленгліколю у вакцині Pfizer, але відмічає, що він міститься не в чистому вигляді, а як його модифікована версія.

«Якщо у вас є алергія на цей препарат, то перед щепленням я радила б проконсультуватися з лікарем», - відмітила вона.

Нагадаємо, в італійському сегменті соціальних мереж поширюють фейк про те, що епідемію коронавірусу вигадали медпрацівники та журналісти. Це вони роздмухують тривогу, тоді як хворих майже немає. За це журналістів та лікарів називають «терористами».

 

  • Мітки: