Щомісяця планують вакцинувати 1,7 мільйона українців.
У Міністерстві охорони здоров’я затвердили план вакцинації українців від коронавірусу. Як повідомили в Центрі громадського здоров’я, цей процес розділять на 4 етапи.
«Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних по вакцинах, від доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю», — зазначив в. о. директора ЦГЗ Ігор Кузін.
Наразі планом затверджено 4 етапи вакцинації:
січень — квітень 2021 року — люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
квітень — червень 2021 року — люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
червень — вересень 2021 року — люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
вересень 2021 року — березень 2022 року — люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
Як повідомили в ЦГЗ, вакцину в Україні очікують у першому кварталі 2021 року. Саму ж вакцинацію проводитимуть на базі наявних пунктів щеплень, а також створять спеціальні мобільні бригади. Мета — у 2021—2022 роках вакцинувати щонайменше 50% населення України (20 мільйонів людей).
Також у ЦГЗ порахували кількість людей, які будуть у перших чергах на отримання вакцини. Найбільше — людей старшого віку (майже 10 мільйонів) та людей із хронічними захворюваннями (6,3 мільйона). У відомстві зазначають, що в Україні є потужності для вакцинації щомісяця близько 1,7 мільйона українців.