За 4 роки ВР прийняла понад 1,2 тис. законів, - КВУ

Комітет виборців проаналізував показники роботи Верховної Ради IX скликання за чотири роки діяльності. У порівнянні з ВР VIII скликання народні депутати ухвалили більше законів, стали частіше голосувати, при цьому кількість законопроектів зменшилася. 

Починаючи з 29 серпня 2019 року народні депутати ухвалили понад 1200 законів, що є високим показником. Народні депутати ВР VIII скликання ухвалили за аналогічний період 900 законів. 

За чотири роки було зареєстровано 9,3 тис. законопроектів. Із них народні депутати зареєстрували 8,2 тис, Президент - 268, уряд - 837. Тенденція щодо переважання депутатських законопроектів мала місце й у ВР VIII скликання. Однак загальна кількість законопроектів у попередньому парламенті була більшою - понад 13 тис. 

У ВР IX скликання було проведено понад 15 тис. голосувань. Приблизно така ж кількість голосувань у ВР VIII скликання. Однак рівень депутатської дисципліни у нинішньої ВР є суттєво вищим. В середньому один народний депутат ВР IX скликання бере участь в 70% голосувань. У ВР VIII скл. цей показник становив від 54% у перші роки роботи до 40% наприкінці. 

Кількісні показники роботи ВР IX скликання багато в чому є співмірними або переважають показники Ради попереднього скликання. Це природно, оскільки за результатами виборів 2019 року було вперше створено монобільшість, а не коаліційну владу, що полегшило процес прийняття рішень”, – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

“Позитивом є те, що зріс рівень депутатської дисципліни. Кількість депутатів, які ігнорують голосування є меншою, ніж у ВР VIII скликання. На це могли вплинути як штрафи за неучасть в голосуваннях, так і більш різкі вимоги до депутатів з боку керівництва фракцій”, — додав О. Кошель.

Робота ВР до початку повномасштабного вторгнення і після відрізняється. Після 24 лютого народні депутати ухвалили рекордну кількість законів, також збільшилася кількість депутатів, які голосують “за” і загалом зросла політична консолідація парламенту”, – підсумував голова КВУ.