Відбувся брифінг КВУ: «Основні проблеми перед днем голосування: оцінка КВУ». Під час заходу було оприлюднено звіт КВУ за результатами довгострокового спостереження.
Голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що кількість кандидатів практично однакова з кількістю кандидатів в депутати у 2015 році, однак партій значно більше. Це зумовлене тим, що в Україні є регіональні партії, які висувають кандидатів лише в певній області чи в конкретному місті.
Однією із головних проблем кампанії стало використання тіньових коштів і застосування насильства та чорного піару стосовно кандидатів.
Ключові відмінності з 2015 року, які виокремили в КВУ, це активне використання виборчого туризму, який розпочався внаслідок зміни законодавства і громадяни змогли змінювати виборчу адресу. Внаслідок чого результати виборів у деяких громадах можуть бути сфальсифіковані.
Не менш важливою проблемою є використання насильства та нищення агітматеріалу конкурентів. Наприклад, у Харківській області підпалили машину кандидата від «Європейської Солідарності» , це вже 11-ий випадок насильства на кандидатів в ході передвиборчої кампанії.
Олексій Кошель наголосив на проблемі, яка полягає в тому, що члени ДВК відмовляються від голосування на дому, тому що вбачають в цьому небезпеку для свого здоров'я. Ключова проблема – держава не профінансувала належним чином засоби особистого захисту для членів ДВК. Можемо спостерігати як держава самоусунулась від вирішення цієї проблеми і кожен член ДВК має самостійно думати сам як себе захистити.
Наталія Линник дала декілька важливих порад для виборців. В першу чергу наголосила на важливості прийти на вибори і зробити свій вибір. Зі сторони виборців слід не допустити «сліпе» голосування, тобто необхідно дізнатися всю інформацію про кандидатів і зробити свій вибір свідомо. Краще обрати кандидата заздалегідь, щоб провести менше часу на дільниці і менше наражати себе на небезпеку.
Захід відбувся за фінансової підтримки Європейського Союзу. Висловлені думки не є позицією ЄС.