1 вересня 2007 року КВУ почав реалізацію проекту „Демократизація України: зміцнення ролі громадськості у наданні державних послуг” за підтримки за підтримки Посольства Великобританї в Україні.
Мета проекту: Зміцнити демократичний голос в Україні шляхом розробки та поширення механізмів сприяння політичній та економічній прозорості та підзвітності місцевої влади.
Основні напрямки діяльності у рамках проекту:
• Поширення знань та досвіду, отриманих 10-я пілотними громадами програми “Демократизація України: програма малих проектів”, 16 новим громадам з 4 областей України.
• Розробка стандартів розвитку громад та залучення громад, обговорення їх з політиками регіонального/місцевого та національного рівнів та представлення владі національного рівня.
• Розвиток мережі громад, які підтримують демократичні процеси та належне врядування, зацікавлені у розвитку громади, покращенні місцевої політики та якості послуг, що надаються вразливим верствам населення.
• Створення відділу розвитку громад КВУ, який забезпечуватиме життєздатність результатів проекту, подальшу підтримку методології розвитку громад на національному та місцевому рівнях.
Планується, що реалізація проекту дозволить досягнути таких результатів:
• Зросте обізнаність влади національного та регіонального рівнів щодо методики розвитку громад через їх залучення до розробки та обговорення стандартів розвитку громад.
• Зміцниться демократичний голос у 16 нових громадах з 4 областей України (на додаток до 10 громад, що брали участь у програмі “Демократизація України: програма малих проектів”) шляхом підвищення обізнаності організацій громадянського суспільства та місцевих органів влади щодо механізмів розвитку громад та залучення громадян. Зростуть розуміння, досвід та ефективність організацій громадянського суспільства та місцевої влади щодо залучення вразливих груп населення до прийняття рішень, що стосуються місцевої політики та надання послуг.
• Розшириться мережа громад, які підтримують демократичні процеси та належне врядування, зацікавлені у розвитку громади, покращенні місцевої політики та якості послуг, що надаються вразливим верствам населення. Громади мережі навчатимуться один в одного, обмінюючись знаннями та досвідом.
• Відділ розвитку громад КВУ та 10 громад програми “Демократизація України: програма малих проектів” стане консультаційним ресурсом для розвитку громад в Україні.
Довгостроковий вплив
У разі успішного поширення досвіду програми “Демократизація України: програма малих проектів”, у 4 нових областях опанують моделі участі громадян та підзвітності у розробці політики на місцевому рівні, що значно зміцнить громадянське суспільство та участь громадян у демократичних перетвореннях, покращить розуміння принципів та практику належного урядування. Розширення мережі громад збільшить потенціал впливу на національному рівні. Залучення громадян та належне урядування на рівні громад відповідають стратегічним цілям інтеграції України у Європейське співтовариство, які відображені у Плані дій «Україна – ЄС», та сприятимуть наближенню українських стандартів до європейських.