У ЄС фінально схвалили п’яту ковід-вакцину, перші дози надійдуть на початку року
27-12-2021 13:41
Єврокомісія слідом за позитивним висновком Європейського агентства з лікарських засобів надала умовний дозвіл на використання вакцини від коронавірус Nuvaxovid, розробленої американською компанією Novavax.
Про це йдеться в оголошенні Єврокомісії, що є у розпорядженні "Європейської правди".
"Схвалення здійснили після позитивної наукової рекомендації, що грунтується на ретельній оцінці безпечності, ефективності та якості вакцини ЕМА… На основі цього позитивного висновку Комісія перевірила всі елементи, що підтримують схвалення для використання, і проконсультувалася з країнами-членами перед наданням схвалення", - повідомили у Єврокомісії.
У Єврокомісії нагадали, що з Novavax було попередньо укладено контракт і тепер, починаючи з першого кварталу 2022 року, компанія поставить до 100 млн доз вакцини. Контракт передбачає можливість додатково закупити ще 100 млн доз протягом 2022-2023 років.
Перші дози мають надійти у перші місяці 2022 року.
Чутки про шкоду імунній системі від щеплення від COVID-19 – фейк
26-12-2021 13:40
Жодне з перерахованих досліджень не підтверджує, що вакцинація проти COVID-19 завдає шкоди вродженому або набутому імунітету.
Вакцини проти COVID-19 захищають від хвороби, оскільки сприяють формуванню імунної відповіді на вірус SARS-Cov-2. Наявність імунітету, набутого завдяки вакцинації, значно знижує ризик розвитку хвороби та її наслідків, пишуть на сайті Stopfake.
Користувачі соцмереж діляться статтею, в якій стверджується, що щеплення від COVID-19 можуть серйозно зашкодити імунній системі. У статті перераховує...
чому третина населення України — проти вакцинації? Інтерв’ю з соціальним психологом
26-12-2021 13:38
24 лютого в Україні офіційно розпочалась вакцинація від COVID-19. Станом на кінець року повністю вакциновано лише 40 % населення, а 36% українців, опитаних соціологами у листопаді цього року, досі не готові щепитися від коронавірусу.
Чому третину населення не лякають ані карантинні обмеження, ані тяжкі наслідки і навіть смертність хвороби? Найтиповіші тези противників щеплень від коронавірусу та причини низького рівня вакцинації населення Суспільному пояснив вчений лабораторії психології мас та спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, доктор психологічних наук, соціальний психолог Вадим Васютинський.
Авторка: Альона Лунькова
Давайте пригадаємо, як все починалося з заворушень у Нових Санж...
У МОЗ назвали найпроблемнішу категорію за темпами вакцинації в Україні
26-12-2021 13:26
Вакцинація від коронавірусу в Україні просувається досить швидкими темпами, проте є категорія українців, яка з точки зору кількості щеплених від інфекції є проблемною. Цю категорію складають українці у віці 60+ років.
Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю Суспільному.
«Найбільш проблемною для нас є група 60 + років. З одного боку, вона є ризикованою з точки зору тяжкого перебігу коронавірусної хвороби – з іншого боку, досить низькі показники по охопленню щеплення-37,4% цієї групи тільки були вакциновані станом на цей час, безумовно, до кінця цього року, може, вдасться виконати 40%, але це наднизькі показники для групи ризику. Група досить велика - близько 12 млн осіб» - розповів він.
Бустерна вакцинація в Україні: для кого офіційно схвалили третю дозу вакцини від COVID-19
23-12-2021 14:29
Міністерство охорони здоров'я України схвалило бустерну вакцинацію для деяких категорій українців. Третьою дозою вакцини вирішено в першу чергу прищеплювати медичних працівників і співробітників будинків інтернатного типу.
Про це повідомляється на сайті МОЗ.
Отримати третю дозу зазначені категорії зможуть після того, як пройде шість місяців з моменту отримання другої дози вакцини. Для ревакцинації вирішено використовувати тільки Moderna або Comirnaty/Pfizer незалежно від того, якою вакциною раніше прищеплювали людину.
Також третю дозу схвалили для людей, у яких не формується імунітет через важкі супутні хвороби. Вони можуть зробити ревакцинацію через 28 днів після отримання другої дози вакцини.
Названо п'ять основних симптомів штаму Омікрон
23-12-2021 14:21
Найбільше ознаки зараження Омікроном схожі на легкий варіант Дельти, який буває у вакцинованих, зазначили фахівці.
Британські вчені проаналізували симптоми тисяч осіб, у яких виявили коронавірус у жовтні, коли в Лондоні домінував Дельта-варіант, і в грудні, коли його витіснив Омікрон-штам. Про це повідомляє сайт компанії ZOE.
Попередній аналіз не виявив чітких відмінностей у ранніх проявах Дельти й Омікрону. В обох випадках у перші дні "три класичних симптоми" COVID-19 – жар, кашель і втрату нюху чи смаку – спостерігали не більше половини інфікованих.
Фахівці виділили п'ять основних симптомів, про які повідомляє більшість хворих на новий штам: - - головний біль;
- нежить;
- чхання;
- біль у горлі;
- втома.
Дехто також повідомляв про:
- кашль;
- втрату апетиту;
- мозковий туман.
«Найбільше симптоми Омікрону схожі на легкий варіант Дельти, який ми спостерігаємо у вакцин...
АНТИВАКЦИНАТОРСЬКИЙ РУХ В УКРАЇНІ: ХТО Є ХТО, НАСКІЛЬКИ ВОНИ ВПЛИВОВІ ТА ЯКІ ЇХНІ НАРАТИВИ
23-12-2021 14:19
За останній рік в українських ЗМІ з'явилася низка статей про лідерів антивакцинаторського руху в Україні, про те, яка в них аудиторія і які меседжі поширюють. Однак єдиної зведеної картини немає, тож ми вирішили заповнити цю прогалину й зібрали інформацію про всіх більш-менш медійних українських антивакцинаторів та ковід-дисидентів.
Спроби категоризації та характерні особливості учасників руху
Поділити представників антиковідного руху на чіткі категорії не завжди просто, адже зараз усі більш-менш активні його учасники практично миттєво стають блогерами з великою аудиторією, а середовища дуже тісно переплетені між собою.
Характерно, що значна кількість українських активістів антиковідного руху займалася політикою до пандемії (майже завжди без особливих успіхів) або ж почала нею займатися після березня 2020 року. Хоча голосів на виборах особливо не додалося, однак тепер антиковідна діяльність допомагає їм збир...