Надія на кінець пандемії: вчені дослідили перебіг COVID-штаму Омікрон та смертність від нього
30-12-2021 12:37
Смертність від штаму COVID-19 Омікрон набагато нижча, ніж від попередніх варіантів хвороби, а захворювання проходить в більш легкій формі.
Перше велике дослідження даних про смертність свідчить про те, що Омікрон викликає лише чверть смертей пацієнтів у порівнянні з попередніми хвилями хвороби, повідомляє Telegraph.
У Південній Африці, звідки штам Омікрон почав поширюватися світом, від COVID-19 померло лише 4,5% пацієнтів, тоді як до появи нового штаму від хвороби гинули 21,3% людей.
Дослідники з Університету Преторії та Національного інституту інфекційних захворювань у Південній Африці спостерігали за пацієнтами, які були госпіталізовані до великої лікарні міста Тшване.
У дослідженні взяли участь 466 пацієнтів, їх порівнювали з маже 4 тисячами раніше госпіталізованих хворих.
Останні дані також свідчать, що рівень смертності у Великій Британії, де також активно поширюється Омікрон, впав до 0,12 (1 випадок на 833 людини) з максимуму в 3,3 (1...
Постковідний симптом
30-12-2021 12:35
Загроза COVID-19 не зникне з української та світової адженди у 2022 році. Про це свідчать нові масштабні спалахи у країнах Європи, мутація вірусу та необхідність охоплення вакцинацією понад 70 % населення. Цей показник вище рекомендації ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоровʼя) та вище рівня готовності населення окремих країн, включно з Україною, вакцинуватися.
Ще на початку вересня 2021‑го країни Євросоюзу перетнули позначку у 60 % вакцинованого населення повним курсом щеплень. Попри це, в листопаді 2021‑го ЄС оновлює свій історичний максимум захворюваності на COVID-19. Масштабні спалахи місцями не стримує навіть рівень вакцинації у 74 %. Зокрема, Нідерланди фіксували вдвічі більший за попередній пік захворюваності.
Та разом із тим летальність (відношення кількості померлих до кількості виявлених випадків) у&n...
COVID-19 в Україні став другою причиною смерті серед населення, випередивши рак — UHC
30-12-2021 12:28
В обзоре ситуация с COVID-19 в Украине и мире в 2021 году и прогнозы и сценарии развития событий в 2022 году. Говорили с соучредителем Украинского центра здравоохранения Павлом Ковтонюком.
Павел Ковтонюк: В 2021 году коронавирус повлиял на все сферы нашей жизни. В Украине COVID-19 — это вторая причина смертности населения. Болезнь опередила даже рак. На основании общемировой ситуации приходим к выводу, что в следующем году это не закончится.
Главным вопросом года была вакцинация. Ни в Украине, ни в мире не удалось добиться коллективного иммунитета против COVID-19. Лишь несколько развитых стран смогли привить 70-80% своего населения. В Украине и других странах население вакцинировано только на 30-40%.
Пандемия может быть преодолена только во всем мире. Ее недостаточно преодолеть в отдельной стране. Либо мир с ней справится, либо будет жить с ней. В следующий, тоже пандемический год, в Украине мы прогнозируем минимум две волны. Видим с...
Проблеми вакцинації, «Омікрон» та пігулки від COVID-19. Як світ переживав пандемію коронавірусу у 2021 році
30-12-2021 12:16
Наприкінці 2020 року весь світ вітав появу вакцини від коронавірусу, і була надія, що цей рік зможе стане останнім у боротьбі з пандемією. Однак чи так сталося насправді? Різдвяні ярмарки в деяких країнах Європи з обмеженнями або зачинені взагалі, а світом шириться новий штам «ковіду», який є більш заразним та легше обходить захист вакцини. Лікарі радять робити бустерну дозу, а деякі імунологи взагалі кажуть про щорічну вакцинацію. Фармацевтичні ж компанії зробили ще один крок у боротьбі з вірусом і змогли винайти пігулки, що нібито зменшують ризик смертності та госпіталізації. Чи зможуть вони стати панацеєю? Давайте розберемося, чому 2021 рік так і не зміг стати роком перемоги над «COVID-19» та чи слід чекати повернення до нормального життя у прийдешньому 2022 році.
Вакцинація
90-річна Маргарет Кінан з Великої Британії була першою людиною в світі, хт...
В Україні сьогодні повний курс вакцинації від COVID-19 пройшли майже 91% педагогів. Одну дозу отримали понад 96% вчителів.
30-12-2021 12:11
Про це повідомив голова МОН Сергій Шкарлет у четвер, 30 грудня, у Telegram.
«Станом на 30 грудня 2021 року 96,23% педагогів щеплені принаймні однією дозою. Двома дозами провакциновано вже майже 91% працівників, це понад 1 млн. 86 тисяч людей», - написав він.
Найвищі показники щеплених двома дозами в таких областях:
- Дніпропетровська – 96,08%.
- Луганська – 95,62%.
- Полтавська – 95,44%.
- Черкаська – 95,39%.
- Сумська – 95,36%.
Найбільша кількість вакцинованих двома дозами серед працівників:
- спеціалізованої освіти – 96,72%;
- професійного профілю – 93,75%;
- середньоосвітнього профілю – 92,87%;
- дошкільної освіти – 89,94%;
- професійного вищого профілю – 87,45%;
- вищого профілю – 82,94%.
На сьогоднішній день дистанційно продовжують працювати 113 закладів загальної середньої освіти...
"Біблія не забороняє вакцинацію, але…". Як релігійні громади протидіють щепленню
30-12-2021 12:08
Відмова від вакцинації проти коронавірусу чи інших небезпечних хвороб іноді має релігійне підґрунтя.
Особливо, коли мова не тільки про головні конфесії та церкви України, лідери яких публічно закликають вакцинуватись, а й менші громади, які живуть досить замкнено у різних регіонах країни.
До прикладу, восени на Рівненщині та Закарпатті діти, які не мали щеплень через релігійні переконання батьків, підхопили вірус поліомієліту. Проблема проявилась і тоді, коли деякі члени релігійних громад хотіли щепитися проти коронавірусу анонімно, адже боялися натрапити на осуд близьких людей чи пасторів.
Одним із яскравих прикладів такої проблеми є Закарпаття. Цей регіон є одним з н...
Людей з протипоказаннями до вакцинації від коронавірусу менше 1% від дорослого населення України.
29-12-2021 12:36
Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.
За даними центру, щеплення повністю протипоказані лише тим, хто мав тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини або один з її компонентів.
"Усім людям, які мають серцево-судинні захворювання, потрібно вакцинуватися від COVID-19, адже хвороба в них протікає значно важче та може дати дуже серйозні ускладнення", - заявила кардіолог, кандидат медичних наук та завідувач діагностичного відділу Центру інноваційних медичних технологій НАН Віра Горбачова.
За даними центру, вакцинуватися також слід людям, які мають ішемічну хворобу, серцеву недостатність та вроджені вади серця.
Також потрібно щеплюватися людям з цукровим діабетом, ендокринними захворюваннями та онкологією.