СВІДОМІ ВИБОРЦІ РОЗГАНЯЮТЬ "КАРУСЕЛІ"
На телефонну гарячу лінію Рівненського «Комітету виборців України» надійшло повідомлення про те, що в місті Дубно на дільниці 560872 (ВО 154) була спроба організувати «карусель».            
На телефонну гарячу лінію Рівненського «Комітету виборців України» надійшло повідомлення про те, що в місті Дубно на дільниці 560872 (ВО 154) була спроба організувати «карусель». Однак людей, які це хотіли зробити, розігнали самі свідомі виборці. За неофіційною інформацією, той, хто мав би розпочати «карусель» (винести з дільниці чистий незаповнений бюлетень), отримав би за це 100 доларів США.
КВУ: СПРОБИ ПРЯМОГО ПІДКУПУ ВИБОРЦІВ НАБИРАЮТЬ ОБЕРТІВ
Комітет виборців України стурбований відвертими спробами деяких кандидатів задіяти місцевий адмінресурс та технологію прямого підкупу виборців. Громадянам все частіше пропонують грошову винагороду в обмін на згоду проголосувати за певного кандидата.
Комітет виборців України стурбований відвертими спробами деяких кандидатів задіяти місцевий адмінресурс та технологію прямого підкупу виборців. Громадянам все частіше пропонують грошову винагороду в обмін на згоду проголосувати за певного кандидата. Нещодавно схожі випадки вже були зафіксовані в Черкаській та Кіровоградській областях. В ОВО № 195 (Черкаська область) екс-регіонал В. Зубик пропонував виборцям продати свій голос за 150-200 грн. А в ОВО № 102 (Кіровоградська область) виборцям пропонували 200 грн. за О. Довгого. Натомість, на Волині (ОВО № 21) партія «Заступ» підкуповує виборців під виглядом оплати за послуги «агітаторів». Громадяни отримують по 500 грн. нібито за поширення партійної газети. КВУ нагадує ...
Кву: «благодійники» підкуповують виборців
Кандидати-благодійники використовують власні фонди для підкупу громадян. Комітет виборців України зафіксував випадки непрямого підкупу виборців за допомогою благодійних фондів. В ОВО № 195 (Черкаська область) благодійний фонд В. Зубика роздавав виборцям гроші.
Кандидати-благодійники використовують власні фонди для підкупу громадян. Комітет виборців України зафіксував випадки непрямого підкупу виборців за допомогою благодійних фондів. В ОВО № 195 (Черкаська область) благодійний фонд В. Зубика роздавав виборцям гроші. В ОВО №138 (Одеська область) І. Фурсін через свій благодійний фонд придбав комплекти військової форми та здійснив внесок на реставрацію храму в м. Ананьїв. У Запорізькій області (ОВО №82 та №79) кандидати О. Дудка та В. Бандуров використовують власні благодійні для ремонту шкіл. У Хмельницькій області в ОВО № 192 благодійний фонд О. Гереги подарував лікарням автомобілі швидкої допомоги. Усі вищезгадані кандидати – самовисуванці.             КВУ нагадує кандидатам про те, ...
ТОП проблемних округів на позачергових виборах
Комітет виборців України створив карту найбільш проблемних округів. Виборчі округи на даній карті поділені на дві основні категорії. Рожевим кольором позначені округи, де вже зафіксовані виборчі порушення. На даних округах кандидати активно використовують адміністративний ресурс та ведуть незаконну агітацію. Натомість, червоним кольором позначені проблемні округи із великою кількістю порушень.
Комітет виборців України створив карту найбільш проблемних округів. Виборчі округи на даній карті поділені на дві основні категорії. Рожевим кольором позначені округи, де вже зафіксовані виборчі порушення. На даних округах кандидати активно використовують адміністративний ресурс та ведуть незаконну агітацію. Натомість, червоним кольором позначені проблемні округи із великою кількістю порушень. На даних округах кандидати активно займаються непрямим підкупом виборців та використовують методи чорного PR. Окрім цього, існує реальна загроза прямого підкупу виборців та порушень під час підрахунку голосів.             Найбільше проблемних округів знаходиться в Харківський (8 округів), Житомирській (6 округів) та Миколаївській областях...
КВУ: кандидати знову підгодовують виборців
 Масштаби застосування непрямого підкупу виборців залишаються значними. Особливо популярним є підкуп виборців за допомогою продуктових наборів. У Черкаській області було зафіксовано випадки роздачі продуктів з агітацією за Н. Нетовкіну (ОВО № 195). Продуктові набори також активно використовують у м. Харкові.
  Масштаби застосування непрямого підкупу виборців залишаються значними.             Особливо популярним є підкуп виборців за допомогою продуктових наборів. У Черкаській області було зафіксовано випадки роздачі продуктів з агітацією за Н. Нетовкіну (ОВО № 195). Продуктові набори також активно використовують у м. Харкові. Так, в ОВО № 169 продуктові набори роздають від імені кандидата В. Скоробагача, а в ОВО № 171 – від імені В. Хомутинніка. Цікаво, що у даних кандидатів співпадає склад продуктів у наборах. Окрім цього, візитки кандидатів теж оформлені в однаковому стилі. Хомутиннік В. та Скоробагач В. у минулому були членами Партії Регіонів. На даних виборах обидва йдуть як самовисуванці. Натомість, Нетовкіній Н. Центральна виборча ...
«Підкуп на парламентських виборах – 2014: загрози і попередження»
26 жовтня 2014 року в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної ради України. Вибори пройдуть за старим законом зі змішаною пропорційно-мажоритарною системою 50/50. Основна недоброчесна боротьба розгорнеться в мажоритарних округах. Очікувано що старт кампаній підкупу почнеться з 01 жовтня 2014, після офіційної реєстрації кандидатів. На один округ кандидати у депутати по мажоритарним округам, за оцінками експертів, планують витратити на передвиборчу кампанію від 1 до 3 мільйонів доларів, залежно від гостроти конкурентної боротьби. Значна частина коштів тіньових фондів кандидатів піде на прямий і опосередкований підкуп виборців.
26 жовтня 2014 року в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної ради України. Вибори пройдуть за старим законом зі змішаною пропорційно-мажоритарною системою 50/50. Основна недоброчесна боротьба розгорнеться в мажоритарних округах. Очікувано що старт кампаній підкупу почнеться з 01 жовтня 2014, після офіційної реєстрації кандидатів. На один округ кандидати у депутати по мажоритарним округам, за оцінками експертів, планують витратити на передвиборчу кампанію від 1 до 3 мільйонів доларів, залежно від гостроти конкурентної боротьби. Значна частина коштів тіньових фондів кандидатів піде на прямий і опосередкований підкуп виборців. КВУ прогнозує використання різних форм підкупу, а саме :
АНОНС «Підкуп на парламентських виборах-2014: загрози і попередження»
Круглий стіл Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» «Підкуп на парламентських виборах-2014: загрози і попередження» відбудеться в понеділок, 22 вересня, в прес-центрі ІнА «Українські новини» за адресою вул. Еспланадна, 20, 1 поверх. Час проведення: 12.00 - 14.00.
Круглий стіл Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» «Підкуп на парламентських виборах-2014: загрози і попередження» відбудеться в понеділок, 22 вересня, в прес-центрі ІнА «Українські новини» за адресою вул. Еспланадна, 20, 1 поверх. Час проведення: 12.00 - 14.00. В роботі круглого столу візьмуть участь представники Центральної виборчої комісії, Міністерства внутрішніх справ, громадських організацій зі спостереження за виборами, IFES-Україна, а також політичних партій, що балотуються на вибори 26 жовтня. Серед тем для обговорення: небезпеки підкупу виборців зафіксовані факти порушень досвід попередніх виборів шляхи попередження підкупу, належні дії влади Прес-служба КВУ
1 | 2