Новий варіант коронавірусу під назвою «Омікрон» наразі виявили у 19 країнах, підрахували журналісти CNN. І найбільше у країнах Південної Африки: 77 випадків у Південно-Африканській республіці та 19 – у Ботсвані. Низка країн посилили обмеження на перетин кордону тими, хто подорожує з півдня африканського континенту.
Україна – теж. Відтепер усім, хто прибуває в Україну і в останні 14 днів, принаймні, 7 діб перебував на території однієї з семи країн півдня Африки, необхідно піти на самоізоляцію. Наявність сертифікату про вакцинацію не позбавляє цього обов’язку.
Однак, обмеження навряд матимуть великий вплив на пасажиропотік між Україною і країнами Південної Африки – у країнах невелика українська діаспора, а культурні та економічні зв’язки адаптувалися до реалій пандемії ще раніше. Розповідаємо, що саме пов’язує Україну та країни Південної Африки, де виявили новий варіант коронавірусу?
Чому найбільше випадків «Омікрон» саме у Південній Африці?
Сім країн Південної Африки відтепер у списку «небезпечних» для України – у цьому регіоні виявляють найбільше випадків інфікування новим варіантом коронавірусу – «Омікрон». Відтепер, подорожні з ПАР, Ботсвани, Зімбабве, Намібія, Лесото, Есватіні та Мозамбіку після прибуття до України мають піти на самоізоляцію навіть, якщо вони мають сертифікат вакцинації. Про це 29 листопада повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Міністр зауважує, що список країн, після відвідування яких доведеться йти на самоізоляцію, імовірно збільшуватиметься. Воно і не дивно, адже нові випадки реєструють і в Європі, і в Азії, і в Австралії.
«Дослідження нового штаму тривають. Очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями. Але вже зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий штам. На урядовій нараді в понеділок вранці прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території визначених країн Південної Африки більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів. Надалі перелік країн може бути розширений».