Вакцинація онкохворих від коронавірусу. Яких рекомендацій слід дотримуватись

”Не тільки можна, а й потрібно вакцинуватись від ковіду онкохворим. Онкологічна хвороба збільшує ризики важкого перебігу коронавірусу”,– таку інформацію озвучила головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук. Суспільне дізнавалось, яких рекомендацій слід дотримуватись охочим щепитись з онкологічними захворюваннями.

Онкозахворювання не є протипоказанням

Лікар-онколог Андрій Гардашніков сказав, що невакциновані пацієнти мають більший ризик важкого перебігу ковіду: ”Є статистика, що пацієнти частіше мають дихальну недостатність, потребують кисню і набагато частіше вони, на жаль, гинуть від коронавірусної інфекції”.

Онкодіагноз, за словами лікаря, не є підставою відмовлятись від щеплення. Відтермінування на три місяці рекомендують після пересадки кісткового мозку: ”Пацієнти, які отримують хіміотерапію, імунну терапію, променеву терапію, таргетене лікування, можуть щепитися в будь-який час. Рекомендацій щодо відтермінування немає”.

Онкохворі та хворі на цукровий діабет – в пріоритеті в питанні щеплення від коронавірусу – сказала головна санітарна лікарка області: ”В який саме період вакцинувати, вирішить лікар”.

Онкохвора кропивничанка щепилася, щоб почувати себе більш захищеною

Кропивничанку Ольгу Артеменко наприкінці листопада виписали з онкоцентру. 2019 року у неї виявили рак. Питанням вакцинації від коронавірусу жінка, сказала, зацікавилась, коли в Україні з’явилася вакцина. З цим питанням звернулась до свого хіміотерапевта і влітку вакцинувалась. Щеплення робила між курсами хіміотерапії. Піся введення вакцини боліло місце уколу та підвищилася температура: ”Дуже боюся коронавірусу і апарату штучної вентиляції легень. З моїм діагнозом, як каже мій лікар, можна жити і 90 років. Я йому вірю. А от перебіг ковіду дуже непередбачуваний, і це дуже страшно”.

https://youtu.be/weP-WOVHgl8