В Україні сьогодні повний курс вакцинації від COVID-19 пройшли майже 91% педагогів. Одну дозу отримали понад 96% вчителів.
30-12-2021 12:11
Про це повідомив голова МОН Сергій Шкарлет у четвер, 30 грудня, у Telegram.
«Станом на 30 грудня 2021 року 96,23% педагогів щеплені принаймні однією дозою. Двома дозами провакциновано вже майже 91% працівників, це понад 1 млн. 86 тисяч людей», - написав він.
Найвищі показники щеплених двома дозами в таких областях:
- Дніпропетровська – 96,08%.
- Луганська – 95,62%.
- Полтавська – 95,44%.
- Черкаська – 95,39%.
- Сумська – 95,36%.
Найбільша кількість вакцинованих двома дозами серед працівників:
- спеціалізованої освіти – 96,72%;
- професійного профілю – 93,75%;
- середньоосвітнього профілю – 92,87%;
- дошкільної освіти – 89,94%;
- професійного вищого профілю – 87,45%;
- вищого профілю – 82,94%.
На сьогоднішній день дистанційно продовжують працювати 113 закладів загальної середньої освіти...
"Біблія не забороняє вакцинацію, але…". Як релігійні громади протидіють щепленню
30-12-2021 12:08
Відмова від вакцинації проти коронавірусу чи інших небезпечних хвороб іноді має релігійне підґрунтя.
Особливо, коли мова не тільки про головні конфесії та церкви України, лідери яких публічно закликають вакцинуватись, а й менші громади, які живуть досить замкнено у різних регіонах країни.
До прикладу, восени на Рівненщині та Закарпатті діти, які не мали щеплень через релігійні переконання батьків, підхопили вірус поліомієліту. Проблема проявилась і тоді, коли деякі члени релігійних громад хотіли щепитися проти коронавірусу анонімно, адже боялися натрапити на осуд близьких людей чи пасторів.
Одним із яскравих прикладів такої проблеми є Закарпаття. Цей регіон є одним з н...
Людей з протипоказаннями до вакцинації від коронавірусу менше 1% від дорослого населення України.
29-12-2021 12:36
Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.
За даними центру, щеплення повністю протипоказані лише тим, хто мав тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини або один з її компонентів.
"Усім людям, які мають серцево-судинні захворювання, потрібно вакцинуватися від COVID-19, адже хвороба в них протікає значно важче та може дати дуже серйозні ускладнення", - заявила кардіолог, кандидат медичних наук та завідувач діагностичного відділу Центру інноваційних медичних технологій НАН Віра Горбачова.
За даними центру, вакцинуватися також слід людям, які мають ішемічну хворобу, серцеву недостатність та вроджені вади серця.
Також потрібно щеплюватися людям з цукровим діабетом, ендокринними захворюваннями та онкологією.
Заражених штамом "омікрон" госпіталізують менше, ніж носіїв інших типів коронавірусу - дослідження
29-12-2021 12:21
Штам "омікрон" серйозно знижує ризик госпіталізацій у заражених порівняно з попередніми варіантами коронавірусу, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на низку досліджень.
Зокрема, дані щодо зменшення загрози госпіталізації через зараження "омікроном" отримали шотландські вчені.
У свою чергу Імперський коледж Лондона, аналізуючи дані щодо Англії, з'ясував, що люди з "омікроном" з імовірністю на 15-20% нижче потрапляють до лікарні та з імовірністю на 40-45% менше будуть змушені залишитися в медичному закладі.
"Важливо, щоб ми не забігали наперед... Невелика кількість випадків, що потребують лікування, за їх великої кількості може означати, що в майбутньому велика кількість людей може стикнутися з важкою формою COVID-19", - цитує Bloomberg слова представника Національної ради охорони здоров'я Шотландії Джима Макменаміна.
Раніше Національний інститут інфекційних захворювань (NICD) ПАР заявляв, що рівень госпіталізацій пацієнтів із коронавірусом...
Як антивакцинатори впливали на історію людства
28-12-2021 16:08
Пандемія Covid-19 викликала активізацію антивакцинаторського руху у багатьох країнах світу.
Він не є чимось новим в історії людства - зародився ще у XVIII сторіччі, а вже у XIX сторіччі його прихильники влаштовували масові акції протесту.
В кожній країні антивакцинаторський рух мав свої особливості та етапи розвитку, тож ми розповімо лише про основні моменти його розвитку від появи першої вакцини до сьогодення, та події, які йому сприяли.
Чума, холера, "іспанка": як великі пандемії змінювали світ
Швейцарці на референдумі підтримали обмеження для невакцинованих і ковід-сертифікати
27-12-2021 16:06
Швейцарські виборці підтримали заходи уряду щодо боротьби з коронавірусом. Такою є попередня інформація після закінчення референдуму у неділю.
Понад 60% швейцарців висловилися проти заходів щодо зняття деяких обмежень, зокрема і ковід-сертифікатів, повідомляють швейцарські ЗМІ.
Референдум відбувся після того, як організатори заявили, що сертифікат про вакцинацію є непотрібним обмеженням свобод.
Швейцарія має один із найнижчих показників вакцинації в Західній Європі. В країні повністю вакциновано лише майже дві третини населення.
Захворюваність у Швейцарії зростає в геометричній прогресії, кількість випадків Covid-19 збільшується на 40-50% щотижня.
З початку пандемії швейцарський уряд намагався балансувати, запроваджуючи заходи для контролю поширення коронавірусу з одного боку, і залишаючись вірним швейцарській системі прямої демократії, у якій уряд має мало формальних повноважень, а останнє слово залишається за громадянами.
Карантин...
Лікарка про «Дельту»: ковід має важкий перебіг у дітей і невакцинованих дорослих
27-12-2021 16:05
Діти хворіють важче
– Чим ця хвиля відрізняється від попередньої?– Важким перебігом у дітей з грудного віку, що не фіксувалося раніше, а також тим, що ПЛР-тест інформативний не з першого дня, а на четвертий-п'ятий день від початку симптомів. Плюс висока летальність, особливо у тих, хто не був вакцинований.
– Які особливості нового штаму «Дельта»?
– Мутовані варіанти SARS-CoV-2 мають дуже високий рівень заразливості у порівнянні з уханським штамом SARS-CoV-2 та британським «Альфа», який спричинив попередню хвилю захворювання в Україні та світі.
У невакцинованих «Дельта» проявляється: гострим початком захворювання у вигляді високої температури за 38, яка триває до 10 днів; нудоти; втрати апетиту; виснажливого сухого кашлю; тяжкості дихання, навіть при нормальній сатурації; дуже сильного головного болю, при якому не д...